January 25, 2022 06:06
Спорт

Исланд без проблеми против Португалија, Полска подобра од Австрија

Ракометарите на Исланд немаа поголеми проблеми против Португалија во првиот натпревар од групата Б од Европското првенство.

Исланѓаните славеа победа со 28:24 без притоа ниту еднаш да го доведат во прашање името на победникот на овој натпревар. Уште по првото полувреме Исланд ја реши работата и на пауза замина со 14:10, додека до крајот на натпреварот само ја одржуваше позитивата која во еден момент стигна и до шест голови и на крај сосема заслужено ги однесе поените.

Поголеми проблеми во воведниот натпревар немаше ни селекцијата на Полска која со 36:31 славеше против репрезентацијата на Австрија.
Полјаците приредија изненадување затоа што пред почетокот на натпреварот Австрија беше фаворит на оваа средба.
Натпреварот беше израмнет на почетокот, а потоа Полска ја презеде иницијативата и до крај го контролираше резултатот.

Одличен на теренот беше играчот на Келце, Аркадиуш Морито кој постигна девет погодоци. Ракометарот на Вардар, Патрик Валчак одигра солидно и зад своето име запиша два погодоци.

Претходно Германците после пресврт славеа против Белорусите со 33:29 во Братислава.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Horimiya

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

anime website Record of Ragnarok

4Anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 8

watch anime Attack on Titan Final Season