October 17, 2021 23:53
Свет

Исламска држава презеде одговорност за напади врз талибанци

Екстремистичката група Исламска држава (ИД) ја презеде одговорноста за неколку бомбашки напади врз талибански возила во источен Авганистан кои се случија викендов во Џалалабад, во кои загинаа осум лица, меѓу кои и неколку талибански борци.

Талибанците ја презедоа контролата врз Авганистан минатиот месец, додека САД и НАТО беа во завршна фаза на повлекување на своите војници.

Тие сега се соочуваат со големи економски и безбедносни предизвици во нивниот обид да владеат со Авганистан, а забрзаната кампања на нападите на ИД дополнително ќе ги комплицира тие напори, коментираат светските агенции.

Byulbyul Iyagi 2 Episode Full

Watch Colorful Episode Full

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

AnimeTV: And Yet The Town Moves anime episode 12 online free at https://animetv.cc animetv boruto

Docs google: https://docs.google.com/document/d/1lvCR6cw2GHAvzRSx4rmagWF9kmgvnj7OAYsACFBvsFc

Forums asp: https://forums.asp.net/members/gogoanimelol.aspx