August 19, 2022 13:46
Хроника

Искршени стакла и дупнати гуми на македонски возила во Калитеа

Искршени стакла и дупнати гуми на возила со македонски регистарски таблички во грчкото одморалиште Калитеа,јавува Фактор.

Според информации, инцидентот е пријавен, но полицијата се уште не излегла да изврши увид.

Порталот пишува дека најголемиот дел од оштетените десетна возила биле паркирани кај плажата во непосредна близина на хотелит „Зевс“, но имало оштетени возила во центарот на Калитеа.

Поврзани вести

Русковска: Ова не го сметам за моја туку за суспензија на правото и правдата

Igor

Дизелот поскапува за два денари, цената на бензините останува иста

Igor

Со манипулации неосновано се обвинува за бугаризација, a „славењето победа” на бугарските историчари е лажен триумфализам

Igor