June 26, 2022 16:56
Свет

ИСИС уби 11 ирачки војници додека спиеле

Вооружени борци на Исламската држава нападнаа касарна во планинска област северно од Багдад во четвртокот, убивајќи 11 војници додека спиеле, соопштија ирачките власти.

Засега не се познати точните детали за нападот, но двајца функционери изјавија за АП дека милитантите упаднале во касарната во 3 часот наутро по локално време и ги убиле војниците.

Тоа е еден од најсмртоносните напади врз ирачката војска во последните месеци.

đăng nhập go88 bằng facebook go88 đánh bài đổi thưởng tài xỉu online go88

sunwin hack sunwin bản web mã giao dịch trong sunwin là gì