January 29, 2022 08:40
Свет

Иран: Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц е воен тест

Тест на противвоздушната одбрана во регионот Натанц во централен Иран ја предизвика вчерашната експлозија што се слушна на дваесетина километри од нуклеарниот комплекс Чахид Ахмади-Рочан, соопштија воени претставници.

– Беше тестиран еден од регионалните ракетни системи за да се процени подготвеноста на теренот и нема причина за страв, изјави командантот на противвоздушната одбрана од регионот Натанц на државната телевизија.

anime freaks website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

free anime online AnimeFreak My Hero Academia (Dub)

Attack on Titan Season 3 (Dub)

AnimeFreak Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

anime freak site AnimeFreak Record of Ragnarok