January 21, 2022 01:13
Свет

Иран демантира дека стои зад нападите на нафтените постројки во Саудиска Арабија

Иранското Министерство за надворешни работи ги отфрли обвинувањата од САД дека стои зад нападите врз нафтените постројки во Судиска Арабија, оценувајќи ги како дел од вашингтонската политика на „големи лаги”.

Портпаролот на иранското МНР, Абас Мусави, изјави дека Вашингтон спроведува политика на „максимален притисок” врз Иран, но заради својот неуспех сега се служи со „максимални лаги”, пренесоа американските медиуми.

Вчерашните напади на беспилотните летала на јеменските бунтовници Хути врз најголемата постројка за преработка на нафта и едно големо нафтено поле во Саудиска Арабија влијаеше на привремената суспензија на производството на нафта на локациите Абкаик и Хураис.

Американскиот претседател Доналд Трамп по нападите го повика саудискиот престолонаследник Салман и му ја изрази американската поддршка.

watch animes. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher app JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AniWatch My Hero Academia Season 2 Episode 17

AniWatch My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 22

AniWatch To Your Eternity

My Hero Academia Season 2