August 2, 2021 14:01
Спорт

ИОК очекува зимските Игри во Пекинг 2022 година да бидат со гледачи

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) се надева дека ќе ги организира Зимските олимписки игри во Пекинг во 2022 година со гледачи.

Ова го изјави шефот на Комисијата за координација на ИОК Хуан Антонио Самаранч јуниор.

– Објектите во Пекинг се веќе подготвени, во овој поглед, Кина е подготвена добро. ИОК, од своја страна, би сакал да види гледачи на Зимските олимписки игри, би сакал да ја види светската заедница во Кина за шест месеци. Ќе сметаме на ова, рече Самаранч јуниор на сесијата на МОК во Токио.

На Олимпијадата во 2020 година во Токио, поради ситуацијата со коронавирусот, ќе се одржат само 26 натпревари со гледачи, додека 724 со празни трибини.

Website https://animepahe.cc: Watch Strain: Strategic Armored Infantry animepahe Episode 13 anime streaming

GoGoAnime: A Poet's Life anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime website reddit

AnimeFLV: Street Fighter Alpha: The Movie anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime free

Pozible: https://www.pozible.com/profile/animefreakws

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimelol

Forum umbandaeucurto: https://forum.umbandaeucurto.com/usuario/AnimeFreak