August 5, 2021 03:59
Спорт

Инфантино стои зад Суперлигата, со проектот дефинитивно не е завршено

Претседателот на шпанската Ла Лига, Хавиер Тебас истакна дека зад Суперлигата стои првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино.

Шпанецот е убеден дека името на Инфантино може да се најде во тајните документи за организацијата.

-Сигурен сум 100% дека Инфантино стои зад Суперлигата. Му го кажав тоа и него и сега го повторувам, изјави Тевас.

Тебас додаде дека Ла Лига нема механизам да ги казни Реал Мадрид и Барселона.

-Федерацијата и припаѓа на УЕФА, но не и првенствата тие се самостојни. Верувам дека сите клубови од Суперлигата се свесни дека направија грешка, најлоша казна за нив е реакцијата на навивачите. Проектот сега пропадна, но дефинитивно не е се завршено, тврди првиот човек на Ла Лига.

GoGoAnime gogoanime seven deadly sins: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://gogoanime.be/m/r00y) Episode 39

KissAnime konosuba kissanime: High School DxD Episode 12