October 18, 2021 12:36
Спорт

Интер ја забележа 1500. победа во Серија А

Интер синоќа на гостински терен ја победи Фиорентина со 3:1 во 5. коло од Серија А.

За миланскиот клуб, оваа победа беше јубилејна 1500-та во италијанското првенство.

Интер успеа да стигне до таков резултат по 91 година 11 месеци и 15 дена по првата победа во националниот шампионат. Тоа се случи во октомври 1929 година кога Интер го победи Ливорно.

По пет кола во Серија А Интер е лидер во шампионатот со четири победи и еден нерешен резултат, односно 13 освоени бода, пред Наполи кој има 12 бода, но и натпревар помалку.

Website https://kissanime.mx: Watch Kino no Tabi: The Beautiful World - Byouki no Kuni - For You kissanime Episode Full kissanime uk

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animebee.to: Watch World War Blue animebee Episode 3 anime online

Towanoquon: The Ephemeral Petals (Dub) (https://animeheaven.pro/m/pDNe) Episode Full

Lamchame: https://www.lamchame.com/forum/members/animefreakws.1004577/

Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx