Спорт

Интер среде Рим ја декласира Рома на Мурињо

Актуелниот италијански фудбалски шампион Интер ја продолжи победничката серија во Серија А откако вечерва ја декласира Рома (3:0) на Жозе Муриње среде Рим и му се приближи на лидерот Милан на само еден бод по 16. одиграни кола сезонава во калчолигашката конкуренција.

Хакан Чалханоглу со директен удар од корнер кој заврши во мрежата на „римската волчица“  го најави триумфот на Интер. Един Џеко ја погоди мрежата на својот поранешен клуб за водство од 2-0, а голем удар за тимот од Рим беше голот на Дензел Думфрис во 39. минута со што Интер замина на пауза со убедливи 3-0 кои ги сочува до крајот на натпреаврот.

Милан е лидер со 38 бода, по што следи Интер со 37. Пред вечерашната пресметка меѓусебе во Неапол, Наполи има 36, а Аталанта како четвртопласирана е со 31 бод.

watch anime dub. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 3

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 16

ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 8

tải go88