January 25, 2022 06:20
Спорт

Интер победи во Венеција и останува во лов на Наполи и Милан

Интер со 2:0 победи на гостувањето кај Венеција и Нераѕурите остануваат во „лов“ на водечкиот двоец во Серија А. Хакан Чалханоглу е херојот на гостите, постигнувајќи го голот за водство од 1:0, а буквално во последните секунди од средбата Лаутаро Мартинез ги постави конечните 2:0.

Чалханоглу погоди во 34 минута со шут од околу 20 метри. За Хакан ова е 26-ти погодок постигнат надвор од шеснаесетникот во последните осум сезони и е втор најефикасен стрелец со шутеви надвор од казнениот простор, веднаш зад Лионел Меси.

Голот на Чалханоглу може да го видите ТУКА.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

anime online My Hero Academia Season 3 (Dub)

Death Note (Dub)

animeheaven AnimeHeaven Attack on Titan

free anime AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)