September 20, 2021 22:58
Спорт

Интер одби да го продаде Лукаку на Челзи за 130 милиони евра

Англискиот фудбалски премиерлигаш Челзи е подготвен да плати 130 милиони евра за враќање на напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку.

Според „Фудбал Италија”, Интер ги одбил лондонци, бидејќи не се подготвени да се разделат со играчот ова лето. Беше соопштено дека Интер бил контактиран и од Манчестер сити.

Минатата сезона, 28-годишниот Лукаку одигра 44 натпревари за Интер на сите натпреварувања, на кои постигна 30 гола и забележа 10 асистенции.

Website https://animeflix.nl: Watch Cleopatra: Queen of Sex animeflix Episode Full animeflix free

4Anime: Slayers: The Book of Spells (Dub) anime episode 3 online free at https://4anime.biz 4anime kakegurui

Website https://animetv.cc: Watch Beck: Mongolian Chop Squad animetv Episode 26 netflix anime tv shows

Website https://animeheaven.pro: Watch Precure Dream Stars! Movie animeheaven Episode Full animeheaven attack on titan

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/animefreakws

Cuchi hochiminhcity: http://www.cuchi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/Hoi_Dap_DB/DispForm.aspx?ID=2335