July 23, 2021 20:13
Спорт

Интер го смени главниот спонзор за прв пат по 26 години

Италијанскиот фудбалски шампион Интер најави промена на генералниот спонзор. Од претстојната сезона, логото на дресовите на Интер ќе биде апликацијата Socios.com.

Според „Фудбал Италија”, договорот е вреден 20 милиони евра годишно.

Да потсетиме дека последните 26 години (од 1995 година) титуларен спонзор на Интер е производителот на автомобилски гуми „Пирели”.

Минатата сезона Интер стана шампион на Италија за прв пат по 11 години.

AnimeTV: Bite me! anime episode 3 online free at https://animetv.cc animetv

Website https://animefreak.ws: Watch Tomica Hyper Rescue Drive Head: Kidou Kyuukyuu Keisatsu (ONA) animefreak Episode 8 animefreak bleach

ANIMEFLIX: KUIYU CHOUYUAN anime episode Trailer online free at https://animeflix.nl animeflix banana fish

Tapas: https://tapas.io/animeflixnl

Tcvg hochiminhcity: http://www.tcvg.hochiminhcity.gov.vn/Lists/gopy/DispForm.aspx?ID=1277

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/kissanimemx/