October 15, 2019 23:56
Свет

Интерпол: На Медитеранот откриени осомничени терористи

Интерпол идентификуваше повеќе од 10 осомничени странски терористи кои патуваат низ Средоземното Море, соопшти денеска меѓународната полициска организација.

Во соопштението се вели дека за време на една од координираните гранични поморски операции, од 31 истражни траги повеќе од 12 довеле до откривање на движења на осомничени терористи.

Нови вести

Лекари без граници се повлекуваат од Сирија

Igor

ЕУ: Ирското Море ќе биде граница после Брегзит

Igor

Протест на Каталонците во Брисел, протестираше и Пучдемон

Igor