February 17, 2019 11:19
Фудбал

Интересен заклучок на Валверде: Тер Штеген си ја поправи грешката

Барселона одигра далеку под својот просек на вчерашното гостување на „Сан Мамес“ во Билбао и актуелниот шампион може да биде и повеќе од задоволен што освои барем бод, бидејќи реално далеку позрелите шанси ги имаше домаќинот кој се соочи со непробивливиот „ѕид“ наречен Марк Андре Тер Штеген.

Германецот правеше чуда на голот и ги воодушеви фановите со своите блескави интервенции, но додека цела шпанска јавност му се поклони за бравурозната партија која ја имаше во Баскија, Ернесто Валверде излезе со еден интересен заклучок поврзан за неговата блескава одбрана во дуелот со Сусаета во првиот дел.

– Мора да се каже дека имаше многу добар натпревар. Сепак, во првото полувреме имаше една интервенција кога најпрво направи пропуст, а потоа си ја поправи грешката со сензационална интервенција. Последната парада во дуелот со Ињаки беше брутална, – порача Валверде.

Related posts

Легендарниот Енди Кол со тренерски ангажман: Ќе му помага на некогашниот лут ривал од Арсенал

24info

ПСЖ понудиле 50 милиони за ѕвездата на Наполи: Понудата е експресно одбиена

24info

Фабрегас: Дојдов во Монако поради Анри…

24info