Македонија

Институциите да не паѓаат на притисокот на ВМРО-ДПМНЕ, Пецаков да одговара

Соопштение за јавност – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ преку конструкции и притисоци врз инситуциите да го одбранат нивниот градоначалник Кирил Пецаков од противзаконското постапување и кршење на протоколите за заштита од коронвирусот.

Институциите да не паѓаат на притисокот на ВМРО-ДПМНЕ, Пецаков мора да одговара за тоа што наместо во изолација по тестирање за Ковид 19 присуствуваше меѓу илјадници луѓе во Охрид.

И Пецаков како и неговиот шеф Христијан Мицкоски не почитува мерки за заштита и крши протоколи на очиглед на целата јавност, одговорност за таквите постапки мора да има.

watch anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Naruto Episode 218

anime streaming 4Anime My Hero Academia Season 2 (Dub)

4Anime Attack on Titan Final Season

Bleach Episode 366

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 8