Магазин

„Инстаграм“ тестира нова опција

Социјалната мрежа за споделување фотографии и видеа започна со тестирање на опцијата за приватни лајкови на приказни (Инстаграм-стори), но моментално ограничен број на корисници ја имаат оваа опција.

„Инстаграм“ потврди дека оваа функција не е широко достапна и дека е видлива за помал број корисници во оваа фаза, и додаде дека конечниот број на лајкови е видлив само за тие што ја објавила приказната и не сакаат оваа нотификација да биде јавна.

„Секогаш работиме на начини да помогнеме во поврзувањето на луѓето. Ги тестираме лајковите на приказните, а тоа е начин луѓето да реагираат на приказните, а реакцијата да е видлива само за авторите“, изјави за TechCrunch портпаролот на „Инстаграм“.

animes online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Attack on Titan Season 3

4Anime JUJUTSU KAISEN Episode 16

anime website Attack on Titan Season 2

animes online The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

4Anime Attack on Titan Final Season (Dub)

tải go88