January 25, 2020 22:25
Спорт

Инсиње за Анчелоти: За овие две години запознав специјална личност

 Напаѓачот на Наполи, Лоренцо Инсиње, се збогува со Карло Анчелоти, кој ја напушти тренерската функцијата на клубот.

  • Благодарам господине, ми беше чест да работам со вас и со вашиот тим. За време на овие две години запознав специјална личност. Ви посакувам се најдобро! – напиша Инсиње на Инстаграм.

Раководството на Наполи го отпушти Анчелоти, откако тимот во 6.коло од групната фаза во Лигата на шампионите синоќа го победи Генк со 4:0 и избори плејоф. Во Серија А, клубот од Неапол се наоѓа на 7. место по долгата низа без победа уште од средината на октомври.

Нови вести

Падна рекордот на Лазаров: Сагосен најефикасен играч на едно ЕП

Igor

Тричковски со два нови гола за АЕК Ларнака, двата од пенал

Igor

Трагедија во Англија: Почина 25-годишен фудбалер

Igor