April 21, 2019 20:39
Спорт

Иновативен потег во Австралија – судија на фудбалски натпревар носеше микрофон

Интересна иновација беше извршена во австралиската А лига – Џаред Гилет, главен судија на натпреварот меѓу Бризбејн и Сиднеј Вондерерс носеше микрофон со себе.

Според австралиски медиуми, се што зборуваше тој е снимено и подоцна емитувано на телевизија.

Видеото е објавено и на ЈуТјуб по звршувњето на натпреварот.

Во него се поместени и реакции за ВАР технологијата, реакции за головите и за другите ситуации.

Нови вести

Манчестер јунајтед постави негативен рекорд

Filip

Дебакл на Јунајтед на гостувањето кај Евертон

Filip

ПСЖ нуди 65 милиони фунти за Заха

Filip