August 15, 2022 19:02
Спорт

Инзаги на клупата на Интер до 2024

Италијанскиот фудбалски вицешампион Интер објави денеска дека го продолжил договорот со тренерот Симоне Инзаги (46) до лето 2024 година.

Инзаги седна на клупата на прволигашот од Милано пред една година на местото на Антонио Конте, откако пет сезони беше тренер на Лацио. Минатото лето Инзаги потпиша двегодишен договор, кој денеска беше продолжен за уште една сезона.

Во својата прва сезона на клупата на „црно – сините” Инзаги не успеа да ја одбрани шампионската титула, заостанувајќи на крајот два бода зад градскиот ривал Милан, но го освои италијанскиот куп и дојде до осминафиналето во Лигата на шампиони, што беше прв таков успех за Интер во елитното натпреварување по пауза од десет години

sun win

tải sunwin

sun win

sun win

sunwin club sunwin apk sunwin web