August 5, 2021 03:31
Свет

Индија: Рекорден број починати за 24 часа од Ковид-19

Во изминатите 24 часа во Индија се регистрирани рекорден број смртни случаи – 4.187 од Ковид-19, а веќе трет ден по ред бројот на новозаразени е поголем од 400 илјади.

Во државата Тамил Наду од денеска на сила е нов локдаун.

Со вчерашните 401.078 потврдени случаи вкупно има 21,9 милиони заразени во таа држава додека бројот на смртни случаи од почетокот на пандемијата е околу 240.000.

Во државата Карнатака, и главниот град Бенгалору што се смета за ИТ престолнина на Индија синоќа беше објавено дека рестрикциите за движење се продолжуваат до 24 мај.

GoGoAnime gogoanime god of highschool: My Hero Academia 2 (Dub) (https://gogoanime.be/m/W9EA) Episode 25

AnimeHeaven attack on titan anime heaven: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 13 (https://animeheaven.pro/m/ZnEL/ep-13)