August 5, 2021 03:40
Свет

Индија регистрира рекорден број на починати од коронавирус

Индија објави најголем дневен број на смртни случаи од Kовид-19 во светот, 6.148, откако една голема федерална држава ги ревидираше своите податоци за да ги земе предвид луѓето кои подлегнаа на болеста дома и во приватните болници.

Министерството за здравство во Бихар, една од најсиромашните држави во Индија, во средата ги ревидираше податоците за вкупните смртни случаи поврзани со Kовид- 19.

Досега најголем број на смртни случаи за еден ден беа регистрирани во САД – 5.444 смртни случаи од Ковид-19 на 12 февруари.

Вкупниот број на заразени со Ковид-19 во Индија сега изнесува 29,2 милиони, што е зголемување за 94.052 во последните 24 часа, додека вкупно починаа 359.676, според Министерството за здравство.

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2Wei Herz! Shorts (https://aniwatch.pro/m/Wwnq) Episode 5

Watch anime online for free at 4Anime persona 4 the animation funimation. Azuki-chan the Movie Episode Full

https://wcostream.cc wcostream pokemon. Watch Mysterious Play Episode 52

KissAnime 500px: https://500px.com/p/kissanimemx?view=photos