January 27, 2021 07:12
Свет

Индија втора земја во светот по бројот на заболени oд коронавирус: над 9 милиони заразени

Индија ја премина границата од девет милиони заразени со коронавирус со 45.882 нови инфекции во текот на претходните 24 часа, објави Министерството за здравство.

Индија е втора земја во светот која има повеќе од девет милиони заразени, заедно со САД. Ширењето на епидемијата забави откако го достигна својот врв во септември.

Од вчера во Индија починале 584 лица од коронавирус, така што вкупниот број достигна 132.162, соопшти Министерството за здравство.

Владини претставници и експерти предупредија дека епидемијата може да се разгори повторно по прославата на фестивалот Дивали овој месец.

Rent-a-Girlfriend Episode 12 at KissAnime kissanime black clover

Watch Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full (https://animefreak.ws/m/w1dl/ep-1) at website https://animefreak.ws old animefreak