June 23, 2021 07:23
Балкан

Индискиот сој стигна и во Словенија

Првиот случај на индискиот сој на коронавирусот во Словенија е откриен во примерок земен на 20 април, објавија денеска словенечките медиуми.

Директорот на Институтот за микробиологија и имунологија, Мирослав Петровец, сè уште не ја потврдил информацијата пред домашната јавност, а се претпоставува дека тоа ќе го стори утре на прес-конференција на која ќе го претстави ширењето на нови видови на коронавирус во Словенија, меѓу кои најприсутен е британскиот.

AnimeDao food wars animedao: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 23

AnimeHeaven sites like animeheaven: To Your Eternity (https://animeheaven.pro/m/wkJe) Episode 5