October 17, 2021 13:09
Економија Македонија

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже, предвидува драфт верзијата на Законот за потекло на имот.

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски, во обраќањето на конференцијата за детектирање и намалување на сивата економија изјави дека драфт верзијата е готова ќе биде испратена во Венецијанската комисија.

Законот ќе се однесува на функционерите и граѓаните бидејќи, како што рече Николовски, искуството покажува дека функционерите го препишуваат незаконски стекнатиот имот на други лица, а по завршувањето на функцијата си го враќаат.

Поврзани вести

Нови 395 заразени и 14 починати од КОВИД-19

Dragan Nikolovski

Дијана Хркаловиќ: Фатална полицајка која го штитела Беливук, сега Инстаграм ѕвезда обезбедувана од „гробарите“

Igor

Смилевски: Го сменивме ликот на Бутел за само четири години

Igor

AnimeKisa: KochinPa! anime episode 12 online free at https://animekisa.in animekisatv

AnimeFLV: Saikyo Kamizmode! anime episode 13 online free at https://animeflv.uk watch anime dub

Castlevania Season 4 (Dub) (https://animebee.to/m/r699b) Episode 10

AnimeTV: Sorcery in the Big City anime episode Full online free at https://animetv.cc 1 anime tv

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Wakelet: https://wakelet.com/@animefreakws