January 26, 2021 13:47
Свет

Илјадници работници и студенти протестираа во Колумбија

Илјадници работници и студенти протестираа во Колумбија против социјалната и економската политика на претседателот Иван Дуке. Протестите се одржаа и покрај ограничувањата за контрола на ширењето на пандемијата на коронавирусот.

Демонстрантите мирно маршираа кон поголемите градови во земјата и се обидоа да ги исполнат барањата како што се употреба на маски за лице и одржување на дистанца, пренесува Ројтерс.

Барањата на демонстрантите вклучуваат подобрување на здравствената заштита и образованието, воспоставување основен приход за невработените и оние без пензија, како и помагање на малите бизниси, рече лидерот на синдикатот.

Во септември, по смртта на еден човек по негото апсење, предизвика бран протести во Богота во кои загинаа 13 лица.

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) Episode 13 at AnimePlanet anime planet sword art online

Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 8 (https://crunchyrollfree.com/m/gqMw/ep-8) at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium account reddit