October 22, 2021 20:15
Македонија

Илир Хасани поднесе оставка, Филипче остана без заменикот

Заменик министерот за здравство, Илир Хасани поднесе оставка по трагедијата во тетовската модуларна болница, како морален чин. Истото денеска го направија и директорот на Клиничката болница Тетово, Флорин Бесими и економскиот директор, Артан Етеми.

Министерот за здравство, Венко Филипче на вчерашната прес-конференција рече дека не бега од одговорност, но не поднесува оставка додека не заврши истрагата.

-Во вакви сериозни моменти за сите нас, поднесувам оставка како највисок морален чин. И покрај фактот дека немам никаква врска со модуларните болнички процедури, иако немам ништо друго со организацискиот дел, оставката е најмалку што можам да направам во овој момент, да ги почитувам жртвите, повредените, мислењето и најмногу себе си. Ништо не е над достоинството!, напиша Хасани.

TwistMoe: Girl Meets Girl anime episode 12 online free at https://twistmoe.net teist moe

WCOStream: Zo Zo Zombie (Dub) anime episode 9 online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

Website https://animebee.to: Watch Honkai Impact 3 The Animation Shattered Samsara animebee Episode Full anime stream

Watch anime online for free at KissAnime kissanime fire force

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimebe

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/136163813-kissanimemx