Магазин

Илина Арсова се збогува со Александар Џамбазов: Вечна ти слава, еден и единствен Маестро

По денешната тажна вест дека македонскиот композитор и диригент Александар Џамбазов нè напушти, на својот инстаграм-профил се огласи и Илина Арсова нашата позната алпинистка и планинарка, а воедно девојката на неговиот син Игор.

Илина сподели фотографија од неа со Игор и Александар со насмевки на лицата и запиша:

„Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри, а Маестро секогаш спремен со неисцрпна колекција на анегдоти и вицови. Вечна ти слава, еден и единствен Маестро Џамбазов“.

Под објавата многумина од пријателите на Илина и Игор им оддадоа сочувство и голема почит за починатиот Александар.

Композиторот и диригент Александар Џамбазов почина денеска, а официјалната вест за неговото заминување ја објави синот Игор, кој исто така сподели фотографија од својот татко за збогум.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Boruto: Naruto Next Generations

AniWatch Gintama Episode 199

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 5

AniWatch So I'm a Spider, So What? Episode 19

JUJUTSU KAISEN Episode 17