November 28, 2021 05:59
Македонија

Илиевски: Се боревме против селективноста, а сега Димитриевски сака селективност за себе

„Се боревме против селективноста, а сега Димитриевски бара селективност. Доколку неговото возило било технички неисправно, тоа значи дека СВР Куманово треба да постапи. Димитриевски ги прави овие драматургии за да не зборува за тоа што не направи во Куманово“ кажа кандидатот за градоначалник на општина Куманово од СДСМ и коалицијата Оливер Илиевски на дебатата на ТВ24.

„Нема инцидент, туку рутинска контрола за затемнети стакла, за што возачот на Димитриевски платил казна, со што се потврдува дека СВР Куманово биле во право“ кажа Илиевски.

Тој додаде дека Димитриевски во борбата за градоначалничка функција влегол во политички договори и соработка со претставниците на режимот против кој заедно се бореле.

„Се преговара за јавни претпријатија и за некакви необјасливи коалиции во Куманово. Се нудат директорски позиции со кои ќе се офајдат лица на високи функции од локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово, а граѓаните ќе се тргнат на страна“ кажа Илиевски.

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

DragonBlade: The Legend of Lang (Dub) (https://animedao.nl/m/MWRW) Episode Full

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Watch anime online for free at ANIMEFLIX hotarubi no mori e animeflix

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD