October 20, 2021 02:52
Македонија

Илиевски од Тоде Мендол: Детска градинка и решение за училиштето Сами Фрашери

Денеска Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово оствари средба со граѓаните од Тоде Мендол, заедно со потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски, при што истакна дека граѓаните од оваа населба конечно ќе добијат детска градинка и конечно има решение за училиштето Сами Фрашери.
Илиевски потенцираше дека концептот на СДСМ за едно општество за сите е на дело во Куманово.
“Нас не поврзува една заедничка цел, модерно европско Куманово, младите да ни останат тука, со висок животен стандард и чиста животна средина. Индустриските зони да станат провлечни за странски и домашни компании, младите да се вработуваат во технолошки компании. 12 години власт на ДПМНЕ добивме само две тениски игралишта и ништо друго.”
Илиевски ги истакна проектите за оваа населба како што се водоводна мрежа, изградба на 1 км мини шеталиште покрај поток Серава, изградба на мини парк со две детски катчиња и мултифункционално игралиште.

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://wcostream.cc: Watch High-Rise Invasion wcostream Episode 12 wcostream

Watch Lupin the 3rd: Missed By A Dollar (Dub) Episode Full

Watch Love Live! School Idol Project (Dub) Episode 13

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD