October 26, 2021 08:03
Македонија

Илиевски на маалска средба со граѓаните во Средорек

Денеска кандидатот за градоначалник на Куманово, од СДСМ, Оливер Илиевски оствари средба со граѓаните од ул. „Анѓа Ранковиќ“, местото Бавчи и и нас. Средорек.

„Ромите се нашите комшии, другари. Да ги згрижме во институции, да ги вработиме, да донесуваат одлуки сами за себе. Заедно со Самет, Дејан Мустафа, идните советници во Советот, заедно до целта за еднаквост на ромите во општеството.“- рече Илиевски.

Тој заедно со кандидатите за советници порача победа на најдоброто за Куманово на 17 ти октомври.

Hitorigurashi no Shougakusei (https://animekisa.in/m/yqO4) Episode 10

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

KissAnime: White Snake (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kiss anime monster

AnimeTV: Fate/stay night [Heaven's Feel] I. presage flower anime episode Full online free at https://animetv.cc watch animes