November 27, 2021 19:03
Македонија

Илиевски и Спасовски заедно со младите ја славеа победата во прв круг, во втор круг уште поголема победа за Куманово

Вчера Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово заедно со потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски, како и со локалниот клуб на Социјалдемократската младина на Македонија, во клубот Версус со пригодна забава го прославија водството во првиот круг на локалните избори за градоначалник и убедливата победа за Совет на Општина Куманово.

Листата на советници на СДСМ и коалицијата освоија 10 советници, наспроти 8те на листата Група избирачи. Бројките јасно кажуваат дека СДСМ е убедлив победник и со гласовите за Градоначалник, ако се сметаат гласовите на коалиционите партнери СДСМ има над 1000 гласа предност само во првиот круг. СДСМ со својот коалициски потенцијал во вториот круг ќе настапи заедно со ЛДП, ДОМ, ДУИ, АА/А, ДПА, БЕСА, и на 31 октомври коалицијата на прогресот и граѓаните на Куманово ќе го изберат Оливер Илиевски за нов градоначалник на Куманово.

KissAnime: THE [email protected] CINDERELLA GIRLS Theater anime episode 13 online free at https://kissanime.mx kissanime softonic

Website https://animetv.cc: Watch Mai-Otome Special: Otome no Inori animetv Episode Full anime tv anime tv

Website https://gogoanime.be: Watch Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report gogoanime Episode Full haikyuu season 3 gogoanime

AnimeBee: Keroro anime episode 23 online free at https://animebee.to watch anime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe