November 30, 2021 10:34
Македонија

Илиевски до Димитриевски: Вработените во општина земаат боледување за да не им вршите притисок

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши притисок врз вработените во општинската администрација.

“Вработените земаат боледување за да избегнат вршење притисок, Тоа лесно се докажува во човечки ресурси.” Илиевски истакна и дека Службеник за млади назначен во Општината оди од врата до врата и дели изборни пакетчиња за Димитриевски. “За какви младински политики зборувате, тој службеник треба да биде избран од младински совет, а не од градоначалникот.”

Website https://animepahe.cc: Watch Dancougar: Requiem for Victims animepahe Episode Full online anime

Watch anime online for free at AnimeTV anime tv anime tv

Website https://animeflv.uk: Watch Green Legend Ran (Dub) animeflv Episode Full watch anime dub

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Dragon Ball animeflix Episode 153 mob psycho 100 animeflix