November 29, 2021 09:59
Македонија

Илиевски: Димитриевски сака да владее како автократ со Куманово, ние го нудиме најдоброто за граѓаните и за Куманово!

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на Сител дебата истакна “Никој не смее да владее со градот, туку треба да се менаџира. Граѓаните очекуваат исполнување на програмата, проекти кои не се реализирани во изминатите 4 години.

” -Ние го испитувавме јавното мислење и ја креиравме најдобрата програма. Имаме финансиска кконструкција за сите овие проекти од минатата програма и за нови проекти.“

Илиевски го праша Димитриевски “Каде се инвестициите од 12 милиони евра кои ги зборува Димитриевски, тој направи само еден кружен тек, столбчиња на октомвриска и монтажна гаража. Граѓаните сакаат дела, да биде исполнето тоа што е ветено. Ние треба да се сконцентрираме на граѓаните, кога сте во постојан контакт со граѓаните тогаш знаете што е најдобро за нив.

”Илиевски апелираше Димитриевски да не се прави сцени и драматургии, да се почитува изборниот процес и истакна “Како СДСМ нудиме реални проекти, за сите граѓани, без ралзика на било каква припадност, на 31ви победуваме, и општината ќе се развива, граѓаните ќе одат напред. Време е Куманово да биде чист, зелен и модерен град!”

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Watch BEASTARS (Dub) Episode 12

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeheaven.pro: Watch Kumamiko -Girl Meets Bear Specials animeheaven Episode 2 anime heaven site

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE