January 27, 2021 08:05
Хроника

Изречени 704 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 704 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

The Promised Neverland (Dub) (https://animefreak.ws/m/8Lv3) Episode 12 at website https://animefreak.ws boku no hero academia animefreak

In Another World With My Smartphone (Dub) Episode 12 at KissAnime gogoanime kissanime