September 24, 2021 17:49
Свет

Израел изврши воздушен напад врз Сирија

 Израел изврши серија воздушни напади врз сирискиот град Алепо, потврди сириското Министерство за одбрана. Како што е наведено во краткото соопштение, сириските одбранбени сили морале да ги активираат и пресретнат „непријателските авиони”.

Сириските медиуми наведоа дека „израелската агресија” започнала утрово по локалното време и дека сириските авиони морале да реагираат на заканите од Израел. Одбраната е активирана во провинцијата Ал-Сафира, јужно од Алепо.

– Израелскиот непријател изврши воздушна агресија врз југоисточниот дел на Алепо, гаѓајќи одредени локации во областа Ал-Сафира, се наведува во соопштението на Министерството.

Израелските сили и претходно извршија напади врз Ал-Сафир, насочени кон истражувачки комплекс, за кој тврдат дека го користат иранските сили. Според некои информации од израелската армија, таму е сместена елитна единица на Исламската револуционерна гарда (ИРЦГ), за која Ерусалим тврди дека планира напади на израелска територија. Сепак, засега нема индиции дека израелски авиони ја гаѓале истата цел.

Website https://wcostream.cc: Watch Mermaid Melody: Pichi Pichi Pitch wcostream Episode 52 wcostream one piece

AnimeFLV: Keijo!!!!!!!! (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflv.uk anime online

TwistMoe: The Testament of Sister New Devil: The Hard, Sweet Daily Life of Toujou Basara (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime online

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Articleusa: https://articleusa.com/members/animefreakws/

Gogoanimelol wordpress: https://gogoanimelol.wordpress.com/