December 9, 2021 01:34
Спорт

Израелците пресилни за Академија ФМП

ФМП Академија запиша убедлив пораз од Галил Елион во рамки на 2.коло од групата А во БИБЛ-лигата.

По изедначената прва четвртина, гостите од Израел заиграа многу подобро па брзо дојдоа до двоцифрена предност. На полувремето беше 42-53 за гостите, а во вториот дел предноста само се зголемуваше и во еден момент дојде до највисоки +25. ФМП успеа само да ја намали разлигата во финишот за конечни 82-102.

Итај Московиц со 17 поени беше најефикасен во редовите на победничкиот тим, додека кај скопскиот состав најмногу се истакна Бреа Ивеј со 19 поени.

Следниот натпревар ФМП го игра против Макаби Некст Урбан Хаифа кон крајот на ноември.

english anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime websites AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Your Name.

watch anime free AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 10

My Hero Academia Season 5