June 27, 2022 23:07
Свет

Израелските сили убиле 17-годишен тинејџер во Џенин

Израелските војници застрелаа и убија палестински тинејџер за време на конфликт што избувна кога Израелците рано утринава упаднаа во градот Џенин, на окупираниот Западен Брег, соопшти палестинското Министерство за здравство и локалните медиуми.

Израелската армија засега  не даде коментар за инцидентот, што се случи по ноќните интензивни напади во Џенин, на северот на Западниот Брег, пренесуваат американските медиуми.

Палестинското министерство посочи дека убиениот тинејџер е Амџад ал-Фајед (17) и потврди дека уште еден 18-годишен Палестинец е во критична состојба, откако бил ранет од израелски оган.

Локалните медиуми јавија дека судирите избувнале пред бегалскиот камп во Џенин, по упадот на израелските сили во областа, но засега не се јасни околностите за смртта на младиот човек.

Израел тврди дека спроведува „контратерористички акции” за апсење на екстремисти.

link tài xỉu go88

Tải Sunwin APK IOS 2022 mới nhất | Đánh giá cổng game SUNVN sunwin stevia international inc kinh nghiệm chơi tài xỉu sunwin