November 27, 2021 04:22
Спорт

Изов го објави списокот на фудбалерки за квалификациските натпревари со Летонија и Луксембург

Македонската женска фудбалска репрезентација ги продолжува европските квалификации за пласман на Светското првенство што ќе се одигра во Австралија и Нов Зеланд 2023 година. „Црвено-жолтите” на 21 октомври гостуваат во Рига кај Летонија, а на 26 октомври во Охрид, ја пречекуваат репрезентацијата на Луксембург.

Селекторот, Кирил Изов за квалификациските дуели ги повика следните фудбалерки:

Голмани: Магдалена Лекоска (Љуботен), Кристина Павловска (Деспина), Верица Колевска (Скопје 2014);

Одбрана: Радица Чонева (Истатов), Павлинка Николовска (Каменица Саса), Катерина Милеска (Деспина), Теодора Јанковска (Деспина), Кристина Петрушевска (Истатов), Елена Панеска (Каменица Саса), Ане Бошеска (Тиверија), Елма Шемсовиќ (Борец);

Среден ред: Сара Коларовска (Скопје), Елена Петровска (Скопје), Ана Димитровска (Каменица Саса), Хава Мустафа (Шкендија), Јана Чубриновска (Деспина), Синдис Положани (Ас Јунајтед), Теодора Ѓорѓиевска (Борец), Христина Јошевска (Каменица Саса);

Напад: Улза Максути (Ас Јунајтед), Афродита Салихи (Шкендија), Александра Марковска (Скопје), Наташа Андонова (Леванте, Шпанија), Гентјана Рочи (Купс, Финска);

Македонската селекција е во групата „Д” со Англија, Австрија, Северна Ирска, Луксембург и Летонија.

AnimeHeaven: Macross Frontier: Sayonara no Tsubasa Epilogue anime episode Full online free at https://animeheaven.pro one piece anime heaven

Steel Angel Kurumi Encore (Dub) Episode 4

Watch anime online for free at WCOStream ben 10 alien force wcostream

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed