October 26, 2021 13:52
Скопје

Изменет сообраќаен режим поради „Вело Фиеста“ во Скопје

МВР ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје, утре, недела (19 септември), во периодот од 18 до 23 часот, поради реализација на манифестацијата „Вело Фиеста“ во организација на Град Скопје, на дел од улицата „Димитрие Чуповски“, на потегот од крстосницата со улицата „Даме Груев“ до крстосницата со улицата „11 Октомври“, сообраќајната полиција ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај, при што моторните возила ќе се пренасочуваат по околните улици.

Ресорното министерство апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите што ќе ги даваат полициски службеници, со цел безбедно и непречено одвивање на сообраќајот.

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: The Garden of Pleasure anime episode Full online free at https://animeflv.uk english anime

Rinshi!! Ekodachan (Dub) Episode 12

AnimeDao: Web Ghosts PiPoPa anime episode 51 online free at https://animedao.nl animedao boku no hero academia

Bit: https://bit.ly/gogoanimelol

Twitter: https://twitter.com/gogoanimebe