October 26, 2021 02:10
Скопје

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради настанот „Ден без автомобили“

Со почеток од 11:00 часот, во организација на Град Скопје – Сектор за сообраќај, ќе се одржи настан под наслов „Ден без автомобили“ организиран со цел одбележување на Европската недела на мобилност 2021.

Трасата на движење ќе се одвива од паркот Ибни Пајко- ул. Филип Втори Македонски, лево по бул. Гоце Делчев, лево по бул. ВМРО, десно по бул. Партизански одреди, десно по бул. 8 Септември  и десно по бул. Илинден до Градски парк (школка).

Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај од 11:00 часот до завршување на настанот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по горенаведените улици, при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот со цел непречено и безбедно одвивање на сообраќајот.

AnimeFLV: The Way of the Househusband anime episode 5 online free at https://animeflv.uk online anime

Anne of Green Gables (Dub) (https://animekisa.in/m/blKQ) Episode 50

Watch anime online for free at AnimeFreak anime freaks

Watch Pokemon: Eevee and Friends (Dub) Episode Full

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animeflixnl

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol