October 26, 2021 19:39
Скопје

Изменет сообраќаен режим во Скопје на 19.09.2021

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје на 19.09.2021 (недела), во временскиот период од 18.00 до 23.00 часот, поради реализација на манифестацијата „Вело Фиеста” во организација на Град Скопје, на дел од ул.„Димитрие Чуповски”, на потегот од крстосницата со ул.„Даме Груев” до крстосница со ул.„11 Октомври” во Скопје, Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај по наведените улици, а сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Министерството за внатрешни работи апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите што ќе ги даваат униформираните полициски службеници по сообраќајницата каде што ќе се одвива настанот, со цел безбедно и непречено одвивање на сообраќајот.

Watch Shin Kaitei Gunkan (Dub) Episode 2

Website https://animefreak.ws: Watch Ninja Nonsense animefreak Episode 12 boku no hero academia animefreak

Website https://animedao.nl: Watch ONE PIECE FILM GOLD 〜episode 0〜 711ver. animedao Episode Full death note animedao

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Sites google: https://sites.google.com/view/animefreakws

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimelol