January 16, 2021 00:53
Хроника

Измамници му ги земале парите на 80-годишен скопјанец

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, Љ.К.(80) од Скопје пријавил дека на ул.„Благоја Стефковски“ бил измамен од две лица за сума од 9.100 денари. Едното лице се претставило дека е македонски државјанин и му кажало дека другиот е странец е дека направиле сообраќајна незгода. Според пријавеното, македонскиот државјанин му побарал пари за да ги провери парите на странецот дали се оригинални, а кои му ги давал за оштета. Како што е пријавено, откако им ги дал парите лицата побегнале. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира полицијата.