September 21, 2019 15:00
Хроника

Изгоре куќа во Струмица

Во пожар, што избувна околу 9 часот, изгоре стара куќа, а зафатен е покрив од уште една на улицата „Јајце” во Струмица.

Во гаснењето на пожарот учествувале четири противпожарни возила и 12 пожарникари на ТППЕ Струмица и не е дозволено пожарот да ги зафати и останатите куќи во овој дел на градот, што е густo населен.

Причините за избувнувањето на пожарот дополнително ќе се утврдуваат.

Нови вести

Детали за полициската акција во 24 градови: Кривични за 36 дилери на дрога

Igor

Уапсени десетици дилери на дрога низ цела Македонија

Igor

Јосифовски доби кривична за хакирањето на Централен регистар

Igor