December 4, 2022 18:41
Хроника

Изгоре „кашкаи“ во гаража во Маџир Маало

На 26.09.2022 во 01.44 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во гаража на ул.„Преспанска”, од кој било зафатено и патничко возило „нисан кашкаи”, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ц.Љ.(28) од Скопје, кое било паркирано во гаражата.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид бил извршен.