June 23, 2021 08:48
Хроника

Изгоре камион кај Неготино

Изгоре камион утрово кај Неготино, за МИА потврди Иле Илиев, командир на неготинската Тероторијална противпожарна единица. Пожарникарите со две противпожарни возила најбрзо што можат интервенирале на лице место.

– Дополнителна несреќна околност беше што камионот, со македонски регистарски ознаки, бил полн со хартија. Тоа допринело огнот кој првично се јавил кај моторот, уште повеќе да се разгори, појасни Илиев.

Причинета е материјална штета, а дополнително ќе се утврдуваат причините за пожарот и висината на материјалната штета.

KissAnime kissanime food wars: The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 18

AnimeTV dragon ball super anime tv: The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 18