August 14, 2022 20:46
Хроника

Изгоре викендица во Катланово

На 24.06.2022 во 13.00 часот во Полициско одделение Петровец Љ.Ц.(51) од Скопје пријавил дека на 23.06.2022 околу 15.00 часот во неговата викенд куќа во с.Катланово, скопско, настанал пожар, во кој биле опожарени украсни дрвја и друг земјоделски материјал. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје. Повредени лица нема. Полициски службеници излегле на местото на настанот.