January 28, 2022 22:41
Македонија

Изгорениот автобус пренесен во поранешна касарна во Перник

Изгорениот автобус, кој во вторникот вечерта беше извлечен од автопатот Струма, е однесен во дворот на поранешна воена касарна во Перник, јавува бугарската телевизија „Нова“ објавувајќи фотографија од локацијата.

Делницата од автопатот во насока кон Дупница останува затворена уште најмалку 1-2 дена, изјави градоначалникот на рударскиот град, Станислав Владимиров, пренесува „Нова“.

Во вчерашната трагедија на автобусот на „Беса транс“ загинаа 45 луѓе, а седуммина ја преживеаја несреќата.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Fairy Tail

watch subbed anime AnimeHeaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

anime online Horimiya

online anime AnimeHeaven My Hero Academia Season 3

watch anime dub Seirei Gensouki: Spirit Chronicles