June 25, 2022 01:38
Хроника

Изгаснат пожарот кај „Комуна”, нема повредени, има материјална штета

Во магацински простор кај старата скопска фабрика „Комуна” избувна пожар, а дојавата во скопската Бригада за противпожарна заштита е примена во 4.55 минути. Командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита, Звонко Томески за МИА изјави дека за кратко време пожарот е ставен под контрола, целосно е изгаснат и не е дозволено да се прошири во останатите објекти во кругот на фабриката.

Нема повредени, но е причинета материјална штета.

Томески информира дека по дојавата веднаш се упатени девет противпожарни возила со 20 пожарникари, а станувало збор за магацински  протстор во кој била складарна пластика за понатамошна рециклажа.

– Карактеристично е што во кругот на фабриката и во објектите немаше функционална хидрантска мрежа, потенцираше за МИА командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита, Звонко Томески.

Tải go88 IOS/ Android/ PC/ APK nhận Code 50K go88 md5 app tài xỉu go88

Tải SunWin | Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN mẹo chơi tài xỉu sunwin sunwin game bài ma cao