December 7, 2019 22:34
Хроника

Извршил кражба во живинарска фарма, па ограбил таксист

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против лицето Е.Б.(24) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил едно кривично дело „разбојништо“ и едно кривично дело „тешка кражба“.

При извршување на овие кривични дела се стекнал со противправна имотна корист од 37.800 денари.

На 10.03.2018 година пријавениот со товарно возило извршил „тешка кражба“ во живинарска фарма во населба Илинден, а на 17.11.2018 пријавениот, заедно со уште две лица, физички нападнале такси возач и со закана му одзеле пари.

Нови вести

(Видео) Македонски државјанин киднапиран во Тирана, му барале 250.000 евра

Igor

Притвор за еден од арачиновците: Дома имал два пиштоли со 40 куршуми

Igor

МВР со детали: Уапсени десетмина, дел поврзани со престрелката во „Палас“

Igor