August 21, 2019 11:26
Хроника

Извршил кражба во живинарска фарма, па ограбил таксист

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против лицето Е.Б.(24) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил едно кривично дело „разбојништо“ и едно кривично дело „тешка кражба“.

При извршување на овие кривични дела се стекнал со противправна имотна корист од 37.800 денари.

На 10.03.2018 година пријавениот со товарно возило извршил „тешка кражба“ во живинарска фарма во населба Илинден, а на 17.11.2018 пријавениот, заедно со уште две лица, физички нападнале такси возач и со закана му одзеле пари.

Нови вести

Мотоциклист тешко повреден по пад од мотор

Daniela

Уапсен дилер на кокаин

Daniela

Двајца повредени во сообраќајка во Охрид

Daniela